Dane kontaktowe

(071) 367 50 51 wew. 326

50-529 Wrocław
ul. Borowska 1/3
dolnośląskie
Polska

Sonda

Czy podoba się wam nasza strona?
 

Dzień Olimpijczyka w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach Email
Wpisany przez Administrator   
21 marca nasza szkoła obchodzi swoje Święto. W tym roku miało ono szczególny wymiar, ponieważ obchodziliśmy również Dzień Olimpijczyka. Wartości olimpijskie, takie jak: zdrowa rywalizacja, zachowania fair play, szacunek, tolerancja, to uniwersalne wartości jakie powinny przyświecać naszym uczniom nie tylko w szkole i w sporcie ale również w życiu codziennym. Stąd właśnie pomysł na połączenie tych dwóch ważnych dni. Uroczystość rozpoczęła się od wejścia na płytę boiska delegacji sportowych ze wszystkich klas I – VII. Następnie nasz gość honorowy, a jednocześnie patron naszej hali Pan Mieczysław Łopatka zapalił znicz olimpijski. Uczniowie z koła teatralnego zaprezentowali program artystyczny pt. „Pierwsze Igrzyska Olimpijskie”. Następnie mogliśmy podziwiać pokazy sportowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły, były to m.in. taniec z wstążkami, pokaz Krav Magi, taniec chirlidearek, pokaz akrobatyki, a także pokaz podnoszenia ciężarów w wykonaniu zawodników LKS Polwica. Druga część uroczystości to zmagania sportowe uczniów. Rywalizacja przebiegała oczywiście w duchu fair play. Uczniowie mieli również okazję do indywidualnych spotkań i rozmów z gośćmi -Olimpijczykami. W dowód wdzięczności za krzewienie pasji sportowych wśród młodzieży zostali Oni obdarowani przez naszych uczniów portretami i wieńcami laurowymi.

W Dniu Olimpijczyka naszą szkołę odwiedzili:
Mieczysław Łopatka – koszykówka, patron przyszkolnej hali sportowej w Marcinkowicach, olimpijczyk z Rzymu 1960, Tokio 1964, Meksyk 1968, Monachium 1972
Jacek Bocian – lekkoatletyka, Sydney 2000
Jan Cych – lekkoateletyka, Meksyk 1968
Jan Brzeźny – kolarstwo szosowe, Montreal 1976
Danuta Bułkowska – Milej – lekkoatletyka, Moskwa 1980
Joanna Wiśniewska – lekkoatletyka, Ateny 2004, Pekin 2008
Kazimierz Frelkiewicz – koszykówka, Tokio 1964, Meksyk 1968
Mariusz Jędra – podnoszenie ciężarów, Sydnej 2000
Kazimierz Kurzawski – strzelectwo, Tokio 1964
Ryszard Podlas - lekkoatletyka, srebrny medalista z Montrealu 1976 w sztafecie 4×100
Leszek Swornowski – szermierka, Montreal 1976, srebrny medalista z Moskwy 1980.

B.K.
 
Partnerzy: