Dane kontaktowe

(071) 367 50 51 wew. 326

50-529 Wrocław
ul. Borowska 1/3
dolnośląskie
Polska

Sonda

Czy podoba się wam nasza strona?
 

III Olimpijski Piknik Wrocławia i Dolnego Śląska Email
Wpisany przez Zbigniew Oelke   
niedziela, 28 lipca 2013 18:00

Po raz  trzeci dolnośląską rodzinę  olimpijską przyjmował Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach.  Piknik Olimpijski zadomowił się na dobre wśród zieleni partynickiego toru , pogoda dopisała jak i liczne rzesze widzów i przyjaciół aktywnego wypoczynku. Regionalna Rada Olimpijska wraz ze współorganizatorami przygotowali ciekawy i urozmaicony zestaw dań sportowych  dla każdego -  od malucha po seniora: zapasy, sumo, karate, kendo, ju jitsu, judo, gimnastyka sportowa i artystyczna, podnoszenie ciężarów ,szermierka, ergometr, bule, tenis stołowy, street ball, kręgle ,ringo, badminton, biegi  czy rekreacyjny tor przeszkód. Zatem dla każdego coś miłego, w myśl maksymy,  że  sport  bawi – uczy- wychowuje. Olimpijczyków tym razem przybyło ponad 40, zawsze przy tej okazji jest miejsce na wspomnienia  i refleksje nad minionym czasem. W tym roku wspominano niestety już nieobecnego Dominika Sucheńskiego wspaniałego lekkoatletę uczestnika sztafety 4 x 100 m  Olimpiady w Helsinkach w 1952r, którego w maju tego roku pożegnaliśmy w Brodnicy. Znakomite tereny rekreacyjne toru wyścigów konnych sprzyjały rodzinnym spotkaniom z roku na rok liczniejszym, co odnotowujemy z satysfakcją.  To świadectwo  potrzeby organizowania w przyszłości  takich spotkań.


Państwo Barbara i Lech Jaskułowie  z wnuczką  4 letnią Milenką bawili się znakomicie przez wiele godzin mając niepowtarzalną okazję nie przez szklany ekran a na żywo poznać znakomitości sportowe sprzed wielu lat jak choćby Stanisława Gościniaka , którego  pan Lech podziwiał  w „ Gwardii” przy ul.  Krupniczej. Pani Barbara patrząc na nasze mistrzynie sportu  potwierdziła , że uprawianie sportu nie tylko dodaje urody ale i  znakomitej sylwetki. Na pytanie czy za rok spotkamy się na pikniku gremialnie oświadczyli. Tak oczywiście ! To znakomita forma zachęty do aktywności i promocji zdrowego życia  oraz…. zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z  naszymi sportowymi gwiazdami.

III Olimpijski Piknik za nami, szczególne podziękowania należą się sponsorom jak i donatorom za życzliwość i wsparcie w realizacji  szczytnej idei promocji ruchu olimpijskiego. Szczególne podziękowania składamy  Urzędowi Marszałkowskiemu  Województwa Dolnośląskiego i Urzędowi Miejskiemu m. Wrocławia  wspierają od lat  nasze poczynania.

 

Olimpijczyce na scenie

 

Jak zawsze z wielkim znawstwem sportu i olimpijczyków poprowadził

III Piknik Olimpijski. autor znakomitych wywiadów ujętych w książce Olimpijczycy sprzed lat red Wojciech Koerber

Swoim sportowym następcom przyglądają się na pierwszym planie Renata Mauer-Różańska, Stanisław Grędziński, Benedykt Augustyniak i Jerzy Binkowski.

 

Strefa bufetu cieszyła się dużym powodzeniem

Biesiadują: od lewej Bimbaj(koszykówka), Maciej Jarosz(siatkówka) i Jan Jankiewicz(kolarstwo)

Jak zawsze zainteresowanie spotkaniem z olimpijczykami wyraziło wielu nie tylko wrocławian

Były pokazy zapasów, judo , ju- jitsu,kendo,karate

zawodnicy kendo Stowarzyszenia „Aktywni” .

 

Najmłodsi aktywnie korzystali z dmuchanych zamków, batut i innych przygotowanych atrakcji

 

Motylem jestem

 

Ergometr to poważna sprawa!

 

Były też stoiska z naturalnymi odżywkami dla sportowców

Jak Partynice…to oczywiście konie i możliwość obstawiania!

 
Partnerzy: